banner
Etkinlikler
ANTİK LİMANLAR REGATTASI ( 2-9 EYLÜL 2012)
ANTİK LİMANLAR REGATTASI ( 2-9 EYLÜL 2012)

 

ANTIK LIMANLAR REGATTASI’NIN İLK DURAĞI KUŞADASI

25 yatın ve yaklaşık 75 denizcinin katıldığı Antik Limanlar Regatta’sı 2 Eylül Pazar günü Sığacık Theos Marina’dan start aldı. Türk ve yabancı yatçıların, farklı tip tekneler ile katıldığı bu dostluk gezisi bir yarıştan çok Ege’nin her iki yakasında bulunan tarihi zenginliğe ve dostluğa dikkat çekmeyi amaçlıyor.Yaklaşık 200 kişinin katıldığı Regatta’nın ilk kokteyli Setur Kuşadası Marina’nın havuz başında gerçekleştirildi. Kokteyle geziye katılan yatçıların yanı sıra ev sahibi Kuşadası Yat Kulübü’nün üyeleri ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.


Kuşadası Yat Kulübü’nün desteği ve Ege Açıkdeniz Yat Kulübü’nün (EAYK) organizasyonu ile gerçekleşen Regatta 2 Eylül-9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşiyor. Genellikle Sığacık Theos Marina, Kuşadası Setur Marina ve Didim D-Marin’de bulunan yerli ve yabancı yatçıların katıldığı bu toplu gezinin uğradığı limanlar şunlar: Sığacık-Kuşadası-Didim-Samos(Pythagorion)-Sığacık.


Organizasyonu gerçekleştiren EAYK başkanı Mehmet Yaşar Akçay ve Kuşadası Yat Kulübü (KAYK) başkanı Gökhan Aydın uluslararası özellik taşıyan buna benzer gezilerin ve yelken yarışlarının gerçekleştirilmesinde iki kulüp olarak işbirliği yapacaklarını belirttiler. Bu ve buna benzer organizasyonların toplumumuzun denize ve yelkene olan ilgisini arttıracağını, daha güçlü tabiatı koruma bilinci oluşturacağına ve bölgemizin tanınmasına ve ülkelerarası dostluğa katkıda bulunacağına dikkat çektiler.

 

 

etkinlikler
kurslar
üyelik formu