banner
Haberler
2018-2019 KIŞ DÖNEMİ TEMEL YELKEN VE AMATÖR DENİZCİLİK EĞİTİMİ - 26. DÖNEM

2018-2019 Kış Dönemi Temel Yelken ve Denizcilik Eğitimlerimizin 26. Dönemi 07/02/2019 günü başlıyor. 6'şar kişiden oluşan Cumartesi ve Pazar olarak iki ayrı grup için toplam 12 kişilik kontejanımız vardır. Kayıt için geç kalmadan kulüp ofisimizi arayarak kesin kayıt yaptırmanızı rica ederiz.

 

Başvuru Formu için TIKLAYINIZ.

 

http://kusadasiyatkulubu.org/kurslar/

( Tel : 0256-6183808, Erim Çiçek info@kusadasiyatkulubu.org )

6. KAYK CUMHURİYET KUPASI YAT YARIŞI 27-28 EKİM 2018 TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİ. KULÜP TEKNELERİMİZ KAYK, KAYK ORSA VE KAYK APAZ GRUPLARINDA BİRİNCİ OLDU

6. KAYK CUMHURİYET KUPASI YAT YARIŞI, 27-28 Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleşti. Kuşadası Belediyesi ve Setur Marinas-Kuşadası ana sponsörlüğünü üstlendiği yarışımıza Foça, Urla (URİYAT), Çeşme(EAYK) ve Kuşadasından 22 tekne katıldı.

 

26 Ekim perşembe akşamı Setur Marinas-Kuşadası piknik alanında ''Hoş Geldiniz'' partisi ile başlayan organizasyon iki gün süren yarışlar sonunda, 28 Ekim pazar akşamı (Kuşadası Kalesi) Güvercinada'da Kuşadası Kaymakamı Sn. Sadettin YÜCEL, Belediye Bşk. Sn. Özer KAYALI, Liman Bşk. Sn. Yaşar KARABACAK ve TCSG 311 Bot Komutanı Yzb. Muhittin Güneş ONAY ve yelken sporcularının katıldığı kupa töreni ile son buldu.

 

29 Ekim pazartesi günü ise, Cumhuriyetimizin 95. Kuruluş yıldönümü Kuşadası körfezinde Türk Bayrakları ile donanmış yarışa katılan teknelerle denizde kutlandı. 2 gün süren yarışlar sonunda,

 

IRC 1 KATEGORİSİ - LADIES FIRST - Skipper Canan AYDEMİR

IRC 2 KATEGORİSİ - KAYK APAZ-KÖMÜRCÜOĞLU - Skipper Doğukan KANDEMİR

DESTEK 1 KATEGORİSİ - FİNAL - Gül Ahmet TÜFEK

DESTEK 2 KATEGORİSİ - KAYK ORSA - Skipper Bülent ILDIZ

DESTEK 3 KATEGORİSİ - KAYK - Skipper Ferda BALABAN

Birincilik kupalarını almaya hak kazandılar. Genel klasmanda ise, IRC kategorisinde Ladies First ve Destek kategorisinde Final tekneleri Cumhuriyet Kupası özel kupalarını aldılar.

 

Kuşadası Yat Kulübü olarak denizciliği ve yelken sporunu daha geniş kitlelere tanıtmak ve sevdirmek için sportif ve eğitim faaliyetlerimize devam edeceğiz. Yarışımıza katılan tüm yelken sporcularına, Türkiye Yelken Federasyonu'na, hakemlerimize ve bizlere maddi destek sağlayan MİGROS A.Ş., Watsons, Tranche Rest., Mezgit Rest. ve Smile Tekstil firmalarına çok teşekkür ederiz.

ARKAS İzmir Körfez Yarışı - 1.lik Kupası

ARKAS İzmir Körfez yarışının ikincisi bu yıl 22-23 Eylül 2018 tarihlerinde EAYK, İZMİR B.Ş.Belediyesi ve ARKAS'ın destekleri ile gerçekleşti. Katılım talepleri devam etmesine rağmen organizasyon Konak Pier ve Levent Marinada bağlanma yerlerinin kısıtlı olmasından dolayı sadece 50 tekneden kayıt aldı.

Kulübümüzün yarış teknesi KAYK APAZ-KÖMÜRCÜOĞLU ile katıldığımız yarışta, sınıfımız IRC-4 kategorisinde birincilik kupasını kulübümüze getirmeyi başardık. İkinci bir sevindiren başarımız ise yarışın Owerall'unda da 50 tekne arasında 4. olduk.

ARKAS - Agean Link Regatta - 2.lik Kupası

 

İkincisi gerçekleşen ARKAS Eagean Link Regatta bu yıl 29 Ağusos-2 Eylül 2018 tarihleri arasında Çeşme-Sakız arasında yapılan yarışlarla gerçekleşti. 51 teknenin katıldığı EAYK ve ARKAS'ın düzenlediği organizasyonda yarışçılar hem eğlendi hemde çok çekişmeli yarışlar çıkardılar. 2 Eylül 2018 Pazar akşamı Before Sunset'de yapılan ödül töreninde kulübümüzün yarış teknesi KAYK APAZ KÖMÜRCÜOĞLU, IRC4 kategorisinde 2.lik kupasını aldı. 51 tekne arasında ise Owerall da 9.sırada yer aldı.

Yine kulüp üyelerinde Sn.Ali GÜNGÖR'ün teknesi DOLCE ise Destek-2 kategorisinde, ilk yarışı olmasına rağmen 6. sırada yarışı tamamladı. KAYK-DOLCE adıyla kayıt veren ve bu yarış için tekne gövdesine KAYK logosunun giydirmesini yaptıran Ali kaptana KAYK ailesi olarak çok teşekkür ediyoruz.

etkinlikler
kurslar
üyelik formu